103R-680M
103R-680M
103R-680M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    103R-680M
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 68NH 705MA 195MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard, 2 Lead
  • Delivery Services
68 nH Unshielded Inductor 705 mA 195mOhm Max Nonstandard, 2 Lead
Quick Inquiry
103R-680M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 103R
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Phenolic
Inductance 68 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 705 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Q @ Freq 36 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)