10A12-P4-I5-25PPM-F-M
10A12-P4-I5-25PPM-F-M
10A12-P4-I5-25PPM-F-M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    10A12-P4-I5-25PPM-F-M
  • Description
    DC DC CONVERTER 10000V 4W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 10000V 400µA 11V - 16V Input
Quick Inquiry
10A12-P4-I5-25PPM-F-M
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series UltraVolt® 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 11V
Voltage - Input (Max) 16V
Voltage - Output 1 10000V
Current - Output (Max) 400µA
Power (Watts) 4 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension -
Supplier Device Package -
Control Features Enable, Active High
Approval Agency CE, cURus
Standard Number -
Base Product Number 10A12
Voltage - Isolation -
Parts with Similar Specifications
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description DC DC CONVERTER 10000V 4W DC DC CONVERTER 10000V 4W DC DC CONVERTER 10000V 4W DC DC CONVERTER 10000V 4W