1210J5000392KAT
1210J5000392KAT
1210J5000392KAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1210J5000392KAT
  • Description
    CAP CER 3900PF 500V C0G/NP0 1210
  • Delivery Services
3900 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
1210J5000392KAT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)