1210R-100J
1210R-100J
1210R-100J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1210R-100J
  • Manufacturer
    Delevan
  • Description
    FIXED IND 10NH 966MA 130MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD
  • Delivery Services
10 nH Unshielded Inductor 966 mA 130mOhm Max 2-SMD
Quick Inquiry
1210R-100J
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Delevan
Series 1210R
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Phenolic
Inductance 10 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 966 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)