1/2A24-N30-I10-F-M-C
1/2A24-N30-I10-F-M-C
1/2A24-N30-I10-F-M-C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1/2A24-N30-I10-F-M-C
  • Description
    DC/DC CONVERTER 500V 30W
  • Delivery Services
Enclosed DC DC Converter 1 Output 500V 60mA 30V Input
Quick Inquiry
1/2A24-N30-I10-F-M-C
Type Enclosed
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 500V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 60mA
Power (Watts) 30W
Efficiency -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)