12C24-N250-I5-AD-DAR-H
Request for Quotation
12C24-N250-I5-AD-DAR-H
lmages are for reference only.12C24-N250-I5-AD-DAR-H
Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 12000V 20.8mA 23V - 30V Input
12C24-N250-I5-AD-DAR-H
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 23V |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Voltage - Output 1 | 0 ~ 12000V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 20.8mA |
| Power (Watts) | 250 W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 9.25" L x 4.50" W x 2.03" H (235.0mm x 114.3mm x 51.6mm) |