12C24-N250-I5-AQ-DAR-H
12C24-N250-I5-AQ-DAR-H
12C24-N250-I5-AQ-DAR-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    12C24-N250-I5-AQ-DAR-H
  • Manufacturer
    ULTRAVOLT / Advanced Energy
  • Description
    DC/DC CONVERTER
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 12000V 20.8mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
12C24-N250-I5-AQ-DAR-H
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series Ultravolt® 12C
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 0 ~ 12000V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 20.8mA
Power (Watts) 250 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Efficiency -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Module
Size / Dimension 9.25" L x 4.50" W x 2.03" H (235.0mm x 114.3mm x 51.6mm)