15KPA18CA-HRA
15KPA18CA-HRA
15KPA18CA-HRA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    15KPA18CA-HRA
  • Description
    TVS DIODE 18VWM 30.9VC P600
  • Delivery Services
30.9V Clamp 488.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Quick Inquiry
15KPA18CA-HRA
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series 15KPA-HRA
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20.11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 488.7A
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)