17S330KLF
17S330KLF
17S330KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    17S330KLF
  • Manufacturer
    Gowanda Electronics
  • Description
    MOLDED SHIELDED RF COILS AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
330 nH Shielded Molded Inductor 780 mA 130mOhm Max Axial
Quick Inquiry
17S330KLF
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Gowanda Electronics
Series 17S
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Phenolic
Inductance 330 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 780 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Q @ Freq 46 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 250MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)