1812J1K20330KCT
1812J1K20330KCT
1812J1K20330KCT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1812J1K20330KCT
  • Description
    CAP CER 33PF 1.2KV C0G/NP0 1812
  • Delivery Services
33 pF ±10% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
1812J1K20330KCT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)