1812J3K00680JCT
1812J3K00680JCT
1812J3K00680JCT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    1812J3K00680JCT
  • Description
    CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1812
  • Delivery Services
68 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
1812J3K00680JCT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)