20A24-N15-I5-25PPM-F-M-E-1
20A24-N15-I5-25PPM-F-M-E-1
20A24-N15-I5-25PPM-F-M-E-1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    20A24-N15-I5-25PPM-F-M-E-1
  • Manufacturer
    ULTRAVOLT / Advanced Energy
  • Description
    DC/DC CONVERTER
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 20000V 750µA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
20A24-N15-I5-25PPM-F-M-E-1
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series Ultravolt® A
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 0 ~ 20000V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 750µA
Power (Watts) 15 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Efficiency -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Module
Size / Dimension 5.70" L x 1.52" W x 1.08" H (144.8mm x 38.7mm x 27.4mm)