20A24-P30-I10-25PPM-E-1
Manufacturer
ULTRAVOLT / Advanced EnergyDescription
DC/DC CONVERTER
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
20A24-P30-I10-25PPM-E-1
lmages are for reference only.20A24-P30-I10-25PPM-E-1
DC/DC CONVERTER
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 20000V 1.5mA 23V - 30V Input
20A24-P30-I10-25PPM-E-1
| Category | Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters - |
| Manufacturer | ULTRAVOLT / Advanced Energy |
| Series | Ultravolt® A |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | High Voltage - Non-Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 23V |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Voltage - Output 1 | 0 ~ 20000V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 1.5mA |
| Power (Watts) | 30 W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Efficiency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Module |
| Size / Dimension | 5.70" L x 1.52" W x 1.08" H (144.8mm x 38.7mm x 27.4mm) |