2225J6K00681MXT
2225J6K00681MXT
2225J6K00681MXT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    2225J6K00681MXT
  • Description
    CAP CER 680PF 6KV X7R 2225
  • Delivery Services
680 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Quick Inquiry
2225J6K00681MXT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 680 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)