2522181818Y5
2522181818Y5
2522181818Y5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    2522181818Y5
  • Manufacturer
    Fair-Rite Products Corp.
  • Description
    FERRITE BEAD 180 OHM 2220 1LN
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2220 (5750 Metric)
  • Delivery Services
180 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 2220 (5750 Metric) 5A 42mOhm
Quick Inquiry
2522181818Y5
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Ferrite Beads and Chips -
Manufacturer Fair-Rite Products Corp.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Signal Line
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 180 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 5A
DC Resistance (DCR) (Max) 42mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.081" (2.05mm)
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)