293D106X9050D2TE3
293D106X9050D2TE3
293D106X9050D2TE3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    293D106X9050D2TE3
  • Description
    TANTALUM CAP 10000000 PF 10%
  • Package
    2917 (7343 Metric)
  • Delivery Services
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm @ 100kHz
Quick Inquiry
293D106X9050D2TE3
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)