293D107X9004C2TE3
293D107X9004C2TE3
293D107X9004C2TE3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    293D107X9004C2TE3
  • Description
    CAP TANT 100UF 10% 4V 2312
  • Package
    2312 (6032 Metric)
  • Delivery Services
100 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2312 (6032 Metric) 800mOhm
Quick Inquiry
293D107X9004C2TE3
Series TANTAMOUNT™, 293D
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)