3.0SMI64CA
3.0SMI64CA
3.0SMI64CA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    3.0SMI64CA
  • Description
    TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
  • Delivery Services
103V Clamp 29.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Quick Inquiry
3.0SMI64CA
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 29.1A
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)