30A24-P30-25PPM-F-M-H
30A24-P30-25PPM-F-M-H
30A24-P30-25PPM-F-M-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    30A24-P30-25PPM-F-M-H
  • Manufacturer
    ULTRAVOLT / Advanced Energy
  • Description
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 30000V 1mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
30A24-P30-25PPM-F-M-H
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series Ultravolt® 30A
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type High Voltage - Non-Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 30000V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1mA
Power (Watts) 30 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Efficiency -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Module
Size / Dimension 6.96" L x 1.60" W x 1.14" H (176.8mm x 40.6mm x 40.6mm)