345RPLFT
345RPLFT
345RPLFT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    345RPLFT
  • Manufacturer
    Renesas Electronics Corporation
  • Description
    IC CLK/FREQ SYNTH 20QSOP
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
  • Delivery Services
Clock/Frequency Synthesizer IC 200MHz 1 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Quick Inquiry
345RPLFT
Get the Price Now!
Specifications
Category Integrated Circuits (ICs) - Clock-Timing - Clock Generators-PLLs-Frequency Synthesizers
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series VersaClock®
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Product Number 345R
Type Clock/Frequency Synthesizer
PLL Yes with Bypass
Input Clock, Crystal
Output LVCMOS
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:9
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 200MHz
Divider/Multiplier No/Yes
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)