356L1000B4I2T
356L1000B4I2T
356L1000B4I2T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    356L1000B4I2T
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
100 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
356L1000B4I2T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 356P/L
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type VCXO
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)