356P1000B4C3T
356P1000B4C3T
356P1000B4C3T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    356P1000B4C3T
  • Description
    XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
  • Delivery Services
100 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
356P1000B4C3T
Type VCXO
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)