35A24-P30-25PPM-F-M-C
35A24-P30-25PPM-F-M-C
35A24-P30-25PPM-F-M-C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    35A24-P30-25PPM-F-M-C
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 35000V 860µA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
35A24-P30-25PPM-F-M-C
Manufacturer ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series Ultravolt® 35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 35000V
Current - Output (Max) 860µA
Power (Watts) 30 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension 6.96" L x 1.60" W x 1.14" H (176.8mm x 40.6mm x 40.6mm)