35AB11-100
35AB11-100
35AB11-100
lmages are for reference only.
  • Part Number
    35AB11-100
  • Manufacturer
    Acopian Power Supplies
  • Description
    AC/DC CONVERTER
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 35V 100VAC Input
Quick Inquiry
35AB11-100
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Acopian Power Supplies
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 100VAC
Voltage - Output 1 35V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 110 mA
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation -
Efficiency -
Operating Temperature -20°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.53" L x 2.53" W x 1.24" H (89.7mm x 64.3mm x 31.5mm)