40C24-P60-I5-WS-DA-H
40C24-P60-I5-WS-DA-H
40C24-P60-I5-WS-DA-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    40C24-P60-I5-WS-DA-H
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 40000V 1.5mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
40C24-P60-I5-WS-DA-H
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 0 ~ 40000V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1.5mA
Power (Watts) 60 W
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension 14.00" L x 4.50" W x 3.38" H (355.6mm x 114.3mm x 85.8mm)