416F37435ADT
416F37435ADT
416F37435ADT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    416F37435ADT
  • Description
    CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
37.4 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
416F37435ADT
Type MHz Crystal
Frequency 37.4 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 416F37435ADR 416F37435ADR 416F37435ADT 416F37435AAR
Part Number 416F37435ADR 416F37435ADR 416F37435ADT 416F37435AAR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD