416F37435ALT
416F37435ALT
416F37435ALT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    416F37435ALT
  • Description
    CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
  • Delivery Services
37.4 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
416F37435ALT
Type MHz Crystal
Frequency 37.4 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 416F37435ALR 416F37435ALR 416F37435ALT 416F37435AAR
Part Number 416F37435ALR 416F37435ALR 416F37435ALT 416F37435AAR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD