435F100YYCAT
435F100YYCAT
435F100YYCAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F100YYCAT
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
10 MHz ±25ppm Crystal 10pF 100 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F100YYCAT
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 435
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 10 MHz
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F100YYCAT 435F100YYCDT 435F100YYCDT 435F100YYCET
Part Number 435F100YYCAT 435F100YYCDT 435F100YYCDT 435F100YYCET
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN