435F250Y3CET
435F250Y3CET
435F250Y3CET
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F250Y3CET
  • Description
    5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Delivery Services
25 MHz ±25ppm Crystal 20pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F250Y3CET
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number 435F
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F250Y3CET 435F250Y3CAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CDT
Part Number 435F250Y3CET 435F250Y3CAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun