435F250Y3IAT
435F250Y3IAT
435F250Y3IAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F250Y3IAT
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
25 MHz ±25ppm Crystal 10pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F250Y3IAT
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 435
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number 435F
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F250Y3IAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CDT
Part Number 435F250Y3IAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CAT 435F250Y3CDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun