435F27125CAT
435F27125CAT
435F27125CAT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F27125CAT
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
27.12 MHz ±20ppm Crystal 10pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F27125CAT
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 435
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F27125CAT 435F27125CDT 435F27125CDT 435F27125CET
Part Number 435F27125CAT 435F27125CDT 435F27125CDT 435F27125CET
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun