435F271Y5CKT
435F271Y5CKT
435F271Y5CKT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F271Y5CKT
  • Description
    5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Delivery Services
27.12 MHz ±25ppm Crystal 8pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F271Y5CKT
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number 435F
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F271Y5CKT 435F271Y5CKT 435F271Y5CAT 435F271Y5CAT
Part Number 435F271Y5CKT 435F271Y5CKT 435F271Y5CAT 435F271Y5CAT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun