435F48015CET
435F48015CET
435F48015CET
lmages are for reference only.
  • Part Number
    435F48015CET
  • Description
    5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun
  • Delivery Services
48 MHz ±10ppm Crystal 20pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
435F48015CET
Type MHz Crystal
Frequency 48 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number 435F
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 435F48015CET 435F48015CAT 435F48015CAT 435F48015CDT
Part Number 435F48015CET 435F48015CAT 435F48015CAT 435F48015CDT
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun