4400-093LF
4400-093LF
4400-093LF
  • Delivery Services
Feed Through Capacitor 50V 10 A Axial, Bushing
Quick Inquiry
4400-093LF
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Feed Through Capacitors -
Manufacturer Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Series 4400
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Tolerance -
Voltage - Rated 50V
Current 10 A
DC Resistance (DCR) (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 35dB @ 100MHz
Temperature Coefficient -
Ratings -
Package / Case Axial, Bushing
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.276" L (4.00mm x 7.00mm)
Height (Max) -
Thread Size M3x0.5
Capacitance -
Mounting Type -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 4400-091 4400-091LF 4400-093 4400-094
Part Number 4400-091 4400-091LF 4400-093 4400-094
RoHS Status RoHS non-compliant ROHS3 Compliant RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL CAP FEEDTHRU 200V AXIAL CAP FEEDTHRU 0.01UF 50V AXIAL CAP FEEDTHRU 4700PF 100V AXIAL