445W33L24M00000
445W33L24M00000
445W33L24M00000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    445W33L24M00000
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±30ppm Crystal 12pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
445W33L24M00000
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 445
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 445W33L24M00000 445W33L24M57600 445W33L24M57600 445W31A12M00000
Part Number 445W33L24M00000 445W33L24M57600 445W33L24M57600 445W31A12M00000
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD