45AB09-24
45AB09-24
45AB09-24
lmages are for reference only.
  • Part Number
    45AB09-24
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 45V 24VAC Input
Quick Inquiry
45AB09-24
Number of Outputs 1
Voltage - Input 24VAC
Voltage - Output 1 45V
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 90 mA
Efficiency -
Operating Temperature -20°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.53" L x 2.53" W x 1.24" H (89.7mm x 64.3mm x 31.5mm)