564R30GAQ22RX
564R30GAQ22RX
564R30GAQ22RX
lmages are for reference only.
  • Part Number
    564R30GAQ22RX
  • Manufacturer
    Vishay Cera-Mite
  • Description
    CAP CER 22PF 3KV N2200 RADIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Radial, Disc
  • Delivery Services
22 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor N2200 Radial, Disc
Quick Inquiry
564R30GAQ22RX
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Vishay Cera-Mite
Series Cera-Mite 564R
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 22 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient N2200
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.331" Dia (8.40mm)
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.252" (6.40mm)