656V16004I2T
656V16004I2T
656V16004I2T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    656V16004I2T
  • Description
    XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
  • Delivery Services
160 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
656V16004I2T
Type XO (Standard)
Frequency 160 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 65mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 656V16004I2T 656V16004C2T 656V16004C3T 656V16004I3T
Part Number 656V16004I2T 656V16004C2T 656V16004C3T 656V16004I3T
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD