75-50RCG-2
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.Description
RF ATTENUATOR 50OHM MODULE
Datasheet
DatasheetPackage
Nonstandard
Request for Quotation
75-50RCG-2
lmages are for reference only.75-50RCG-2
RF ATTENUATOR 50OHM MODULE
DatasheetNonstandard
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
50 Ohms ±2% 75W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
75-50RCG-2
| Category | Resistors - Chip Resistor Surface Mount - |
| Manufacturer | TTM Technologies, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Resistance | 50 Ohms |
| Tolerance | ±2% |
| Power (Watts) | 75W |
| Composition | Thick Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |