Part Number
789-622
Manufacturer
WAGO CorporationDescription
CURRENT SIGNAL CONDITIONER; CURR
Datasheet
DatasheetPackage
Module
In Stock
99,262 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

789-622
lmages are for reference only.789-622
CURRENT SIGNAL CONDITIONER; CURR
DatasheetModule
99,262 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

Current Sensor 50A 1 Channel Current Sensor Module
789-622

| Category | Sensors, Transducers - Current Sensors - |
| Manufacturer | WAGO Corporation |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| For Measuring | DC |
| Sensor Type | Current Sensor |
| Current - Sensing | 50A |
| Number of Channels | 1 |
| Output | - |
| Sensitivity | - |
| Frequency | - |
| Linearity | - |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | 24V |
| Response Time | - |
| Current - Supply (Max) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Polarization | - |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | 789-620 | 789-621 | 7003-5193 | 786957-01 |
| Manufacturer | WAGO Corporation | WAGO Corporation | Coto Technology | NI |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | RoHS Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CURRENT SENSOR WITH BUS CONNECTI | CURRENT SIGNAL CONDITIONER; CURR | RELAY CURRENT SENSE SPST 50MA | DANISENSE DS200UB-10V, ISOLATED |
| Series | WAGO Corporation | WAGO Corporation | Coto Technology | NI |
| Packaging | Box | Box | Bulk | Bulk |

Recommended Products

| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |