7M-27.120MBGJ-T
Manufacturer
TXC CORPORATIONDescription
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
7M-27.120MBGJ-T
lmages are for reference only.7M-27.120MBGJ-T
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
Datasheet4-SMD, No Lead
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
27.12 MHz ±50ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-27.120MBGJ-T
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | TXC CORPORATION |
| Series | 7M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Part Number | 7M-27.120MBGE-T | 7M-27.120MBGE-T | 7M-27.120MBGJ-T | 7M-27.120MAAE-T |
| Manufacturer | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION | TXC CORPORATION |
| RoHS Status | RoHS Compliant | RoHS Compliant | RoHS Compliant | RoHS Compliant |
| Description | CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD | CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD | CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD |