7R-38.400MDIQ-T
7R-38.400MDIQ-T
7R-38.400MDIQ-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    7R-38.400MDIQ-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
38.4 MHz ±20ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
7R-38.400MDIQ-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 7R
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 7R-38.400MDIQ-T ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T 435F271X5CET 435F27015CET
Part Number 7R-38.400MDIQ-T ABM12AIG-24.000MHZ-10-1Z-T 435F271X5CET 435F27015CET
Manufacturer TXC CORPORATION Abracon LLC CTS-Frequency Controls CTS-Frequency Controls
RoHS Status RoHS Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD 5.0MM X 3.2MM 2-PAD SURFACE MOUN 5.0mm x 3.2mm 2-Pad Surface Moun