8C24-N60-I5-AD-DAR-H
8C24-N60-I5-AD-DAR-H
8C24-N60-I5-AD-DAR-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8C24-N60-I5-AD-DAR-H
  • Description
    DC DC CONVERTER 8000V 60W
  • Delivery Services
High Voltage - Non-Isolated Module DC DC Converter 1 Output 8000V 7.5mA 23V - 30V Input
Quick Inquiry
8C24-N60-I5-AD-DAR-H
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 23V
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output 1 8000V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 7.5mA
Power (Watts) 60 W
Applications ITE (Commercial)
Features Heat Sink
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Package / Case Module
Size / Dimension 8.00" L x 4.50" W x 1.46" H (203.2mm x 114.3mm x 37.2mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8C24-N60-I5-AD-DA 8C24-N60-I5-AD-DA-H 8C24-N60-I5-AD-DAR 8C24-N60-I5-AD-DAR
Part Number 8C24-N60-I5-AD-DA 8C24-N60-I5-AD-DA-H 8C24-N60-I5-AD-DAR 8C24-N60-I5-AD-DAR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description DC DC CONVERTER 8000V 60W DC DC CONVERTER 8000V 60W DC DC CONVERTER 8000V 60W DC DC CONVERTER 8000V 60W