8W-49.152MDA-T
8W-49.152MDA-T
8W-49.152MDA-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8W-49.152MDA-T
  • Description
    XTAL OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
49.152 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8W-49.152MDA-T
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 8W
Type XO (Standard)
Frequency 49.152 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)