8WJ-4.096MDJ-T
Manufacturer
TXC CORPORATIONDescription
XTAL OSC XO 4.096MHZ 1.8V CMOS
Request for Quotation
8WJ-4.096MDJ-T
lmages are for reference only.8WJ-4.096MDJ-T
XTAL OSC XO 4.096MHZ 1.8V CMOS
Delivery Services
4.096 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
8WJ-4.096MDJ-T
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 4.096 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 22mA |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |