8WL-125.000MBD-T
8WL-125.000MBD-T
8WL-125.000MBD-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8WL-125.000MBD-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    XTAL OSC XO 125.00MHZ 3.3V CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8WL-125.000MBD-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 8WL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 125 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8WL-125.000MBD-T 8WL-125.000MDD-T 8WL-12.000MBD-T 8WL-12.000MDD-T
Part Number 8WL-125.000MBD-T 8WL-125.000MDD-T 8WL-12.000MBD-T 8WL-12.000MDD-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC XO 125.00MHZ 3.3V CMOS XTAL OSC XO 125.00MHZ 1.8V CMOS XTAL OSC XO 12.00MHZ 3.3V CMOS XTAL OSC XO 12.00MHZ 1.8V CMOS