8Y-26.000MAAV-T
8Y-26.000MAAV-T
8Y-26.000MAAV-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8Y-26.000MAAV-T
  • Description
    CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
  • Delivery Services
26 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8Y-26.000MAAV-T
Series 8Y
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 26 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8Y-26.000MAAV-T 8Y-26.000MAAB-T 8Y-26.000MAAB-T 8Y-26.000MAAB-T
Part Number 8Y-26.000MAAV-T 8Y-26.000MAAB-T 8Y-26.000MAAB-T 8Y-26.000MAAB-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD 2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA 2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA 2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA