8Z-24.000MAAJ-T
8Z-24.000MAAJ-T
8Z-24.000MAAJ-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    8Z-24.000MAAJ-T
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
8Z-24.000MAAJ-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 8Z
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 8Z-24.000MAAJ-T 8Z-24.000MAAE-T 8Z-24.000MAAE-T 8Z-24.000MAAV-T
Part Number 8Z-24.000MAAJ-T 8Z-24.000MAAE-T 8Z-24.000MAAE-T 8Z-24.000MAAV-T
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD