9B-15.360MBBK-B
9B-15.360MBBK-B
9B-15.360MBBK-B
lmages are for reference only.
  • Part Number
    9B-15.360MBBK-B
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 15.3600MHZ 20PF TH
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    HC-49/US
  • Delivery Services
15.36 MHz ±50ppm Crystal 20pF 30 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
9B-15.360MBBK-B
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 9B
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 15.36 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Load Capacitance 20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Through Hole
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 9B-15.360MBBK-B 9B-15.360MEEJ-B 9B-15.360MEEJ-B 9B-15.000MBBK-B
Part Number 9B-15.360MBBK-B 9B-15.360MEEJ-B 9B-15.360MEEJ-B 9B-15.000MBBK-B
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 15.3600MHZ 20PF TH CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF TH CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF TH CRYSTAL 15.0000MHZ 20PF TH