9H03270024
9H03270024
9H03270024
lmages are for reference only.
  • Part Number
    9H03270024
  • Manufacturer
    TXC CORPORATION
  • Description
    CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
9H03270024
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer TXC CORPORATION
Series 9HT10
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency 32.768 kHz
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute 9H03270022 9H03270022 9H03270024 9H03270011
Part Number 9H03270022 9H03270022 9H03270024 9H03270011
Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD